www.psiadusa.sk

 

 

 

TOPlist

TOPlist

 

A A A
 • musíme tu makať :)
  musíme tu makať :)
 • bože to ma kde zobrala, ja chcem ležať doma na lavičke :)
  bože to ma kde zobrala, ja chcem ležať doma na lavičke :)
 • takto sa to ešte dá :)
  takto sa to ešte dá :)
 • máme voľný čas tak sa tu len tak motkáme :)
  máme voľný čas tak sa tu len tak motkáme :)
 • celistvá svorka jednej majiteľky.. úžasné
  celistvá svorka jednej majiteľky.. úžasné
 • psie hrátky :)
  psie hrátky :)
 • voľno pre všetkých
  voľno pre všetkých
 • šéfa sa patrí pozdraviť :)
  šéfa sa patrí pozdraviť :)
 • Šedy so svojim páničkom
  Šedy so svojim páničkom
 • medzidruhová láska
  medzidruhová láska
 • toy teriér
  toy teriér
 • tu nám je dobre
  tu nám je dobre

sústredenie tretie 2010

Začínala jar a mňa už chytala nálada na sústredenie. Pozorujem na sebe že to začína prechádzať do závislosti nakoľko na nedostatok kontaktu so psami sa sťažovať nemôžem. Každý má svoju dovolenkovú destináciu. Niekto napr. Egypt a ja Liberec s luxusnou výbavou a full servisom:)). Tento rok som zobrala so sebou dve sestričky kavalierky. Sú to tak rozličné povahy že sa ani veriť nechce. Avril je také živé psíčatko a Arien sa za svojho života zbytočne nepohla. Lavička na slniečku a prechádzka /nie rýchla:)/ v lese to istí. Mimochodom aj ich šteniatka sú také isté. Arienine sú rodení gaučáni ktorí keď majú teplo, kľud, jesť, piť a časté hladkanie sú veľmi spokojní so životom. Avriline sú o "trochu" akčnejšie:)).
Tento rok nám prvý deň veľmi počasie neprialo lebo ako sme ráno vypadli z domu tak lialo až po Liberec /presnejšie Český Dub/. Som myslela že to bude o zraze vodníkov čo ma až tak netešilo ale nakoniec nám na druhý deň začalo svietiť slniečko a bolo fajn až do konca. Stretli sme sa tam ľudia ktorí to tiež berú ako jedinú dovolenku v roku a užívajú si ju so svojimi psíkami a podobne postihnutými psíčkármi:)). My sme už vedeli čo nás čaká na rozdiel od niektorých ľudí čo tam prišli s nádejou že sa budú rozdávať čarovné paličky a p. Dostál im ukáže zapínače a vypínače na psíkovi a bez ich pričinenia sa udejú zázraky. Neudiali sa:)). Čo sa ale s pravidelnosťou na každom sústredení stáva je že títo ľudia nezvládnu ani svojho psa a ani svoje ego a urazene s pocitom ukrivdenosti na druhý deň utekajú - doslova. Myslia si že akí sú hrdinovia ale v očiach ostatných sú to len chudáci a ja sama by som s takýmto človekom nechcela nič riešiť lebo buď od problému zdrhne alebo sa vyuráža na smrť a to nemusím.
Keď sa to pekne vytriedilo od slabochov pokračovalo sústredenie ako malo. Ráno budíček ktorí nastavovali naši psíci /moje mi pri uchu neskutočne duálne chrápali celú noc tak to prebudenie nebolo z hlbokého spánku:))/ potom hygiena všetkých dvojnohých a štvornohých a šup na doobedné cvičenie. Bolo by fajn keby moja Arien bola ochotná behať:)). Bola normálne vyurážaná že čo blbnem a chvíľku som ju ťahala ako kačičku na šnúrke ale potom sme si to vysvetlili že tu bude musieť a nejako to akceptovala. Ale len v nutných prípadoch:). V odložení bola fantastická lebo keď už raz ľahla tak ležala:))). No a ďalší štart bol veeeeľmi pomaličký:))). Ale zvládla to:). Avril si to užívala. Nemala problém s ničím a nikým. Pobehovala ako ona zvykne a aj cvičenie jej išlo celkom fajn. Musím ju pochváliť:). po civčení sme mali obed... čo si kto doniesol to si jedol. Psíci granule a moje havkáče a ja vločky s medom a mliekom. Celkom sa dalo na tom vyžiť:)).Poobede sme mali prednášku a na tú som sa stále tešila lebo sa tam dozvedám stále nové a nové veci. Riešia sa tam aj konkrétne problémy a situácie a to je veľmi poučné. Potom nasledovalo poobedné cvičenie ktoré prebiehalo veľmi podobne ako to doobedné:). A potom voľno. Psíci si voľne pobehovali, niektorí sa hrali, niektorí si riešili čo si riešiť mali a niektorí ležali na karimatke - naša Arien bola ukážkový prototyp:)).
Zase tam boli aj psíci ktorí sa nevedeli zladiť so svojimi dvojnožcami. Niektorí aj odišli nezladení ale bolo vidno že tí čo pochopili o čom tá prirodzená komunikácia je tak po pár dňoch išli domov ako povymieňaní - obidvaja:). Bola tam jedna pani s boxerom a svojim nevhodným správaním a nervozitou spôsobila to že na cvičení ju pohrýzol vlastný pes. Nepríjemné ale dala si od p. Dostála povedať kde robí chybu a viac sa to neopakovalo a aj ich spolužitie sa zlepšilo skoro ako keby dostala ten čarovný prútik:). Možno ten čarovný prútik je to že to človeku niekde v mozgu zopne a ide to. Len treba stretnúť správneho človeka čo stlačí ten zapínač - p. Dostála:)).
Tiež tam bola jedna dievčinka čo si zobrala psíka z útulku a ako veľa útulkových psíkov mal problém so svetom. Nikto nevie čo prežil a o to je to s takýmito psíkami ťažšie. Ale ozaj sa snažila a na začiatku vyplašený a bojácny psík odchádzal super naštartovaný na ďalší normálny život. Tento mal šťastie na majiteľku na rozdiel od jednej fenočky čo bola tiež z útulku ale jej majiteľka sa na jej vystresovaný štekot zvysoka povzniesla :((( a nechala fenočku riešiť veci ktoré riešiť nevedela. Nepomohla jej ani raz za celé sústredenie.. škoda, malá bude mať dosť smutný život:((.
No, tak to by bolo v "skratke" zhrnuté moje tretie sústredenie u p. Dostála a jeho Šedyho. Šedy tam má nezastupiteľné miesto pretože kto pozná lepšie psa ako pes? A ešte taký inteligentný?:)).