www.psiadusa.sk

 

 

 

TOPlist

TOPlist

 

A A A
 • teploooo
  teploooo
 • takto sa dám hladkať aj celý deň
  takto sa dám hladkať aj celý deň
 • pri šéfových nohách som frajer :))
  pri šéfových nohách som frajer :))
 • Šedy s dorastenkou kavkazáčkou
  Šedy s dorastenkou kavkazáčkou
 • ja tu vôbec nie som :)
  ja tu vôbec nie som :)
 • Šedy
  Šedy
 • ušľachtilosť..
  ušľachtilosť..
 • elegancia
  elegancia
 • naháčik roztomilý :)
  naháčik roztomilý :)
 • niečo na pamiatku :)
  niečo na pamiatku :)
 • Pripin si to istí najvyššou autoritou :)
  Pripin si to istí najvyššou autoritou :)
 • len taká pohodička
  len taká pohodička

sústredenie štvrté 2011

... zase jar a moje nutkanie ísť na sústredenie... čo sa budem brániť, zbalila som sa a šla som:). Tento rok som išla s francúzskym buldočkom Pripinom ktorému sa dovolenka len so mnou zišla ako soľ. Vo svorke mojich malých psov je tu telesne najväčší a do toho testosterón tvorený v správnom množstve zaručil že si Pripinko myslel že je tu veľký pán, skoro väčší ako ja a bolo mu treba vysvetliť že je na veľkom omyle. Sústredenie u p. V. Dostála bolo na to ako stvorené:).
Ráno sme sa zbalili, nasáčkovala som do auta čo som považovala za nutné /po čase mi to bolo na obtiaž../ a šli sme. Ako vždy keď ja niekde idem nejde to hladko splnilo sa to aj tento rok. Začalo to tým že to Pripin v aute nevydržal a vyvenčil sa v aute / pri pomysleni na 10. hodinovú cestu a paničku ktorá rieši tisíc vecí naraz sa mu ani nečudujem:)/, o pár 100km ďalej v serpentínach mu zlyhal žalúdok /čo bolo neskutočne fascinujúce pozorovať ako sa to prelieva sprava doľava kým som mohla zastať/ no a záver jeho "radostí" z cesty bolo vyváľanie v ľudskom výkale na českej benzínke /to ma už išlo šľahnúť lebo môj nový sprchový gél padol na zveľadenie Pripina nakoľko sme tam nechceli zostať a taký channel nemusím - ale voňali sme rovnako :)/.
To som si už myslela že sa nám nič nemôže stať. Pravdaže sa stalo. Pri schádzaní na diaľnicu niečo ruplo v aute a rýchlosť sa nám zrovnala s konským povozom.Keďže moje znalosti týkajúce sa zloženia, údržby a fungovania áut sú na nulovej až mínusovej úrovni moje stresové hormóny makali nad limit. No vďaka niečomu, vždy keď sa mi niečo deje sa nájdu ľudia ktorí mi pomôžu, stalo sa pár zázračných vecí a ja som na to moje vysnívané sústredenie nakoniec došla. Síce horko-ťažko ale došla:). Tam mi už pomohol p. V.Dostál za čo som mu neskutočne vďačná lebo nájsť servis len tak v cudzom svete v horách s nepojazdným autom nie je až také jednoduché. Akceptoval aj moje každodenné "výlety" za autom čo ma aspoň trochu skľudnilo.
Aj napriek tomu sme s Pripinom stihli toho veľa. Tam zistil že nie je až taký veľký hrdina na akého sa cítil. Tiež zistil že ak bude pekne tie jeho čierne kukátka po ľuďoch hádzať a povtiera sa im, bude hladkaný aj hodinu vkuse. Bol :). V jednej situácii na začiatku pobytu si dovolil zaútočiť na Šedyho čo ma dosť prekvapilo. Ešte viac ma prekvapila reakcia Šedyho keď ho nechal tak.. darmo, múdrosť rokov sa niekde odraziť musí:). Pripin tú kombináciu ešte nepozná. Verím že si ju raz užije:).
Tento rok na moje prekvapenie nikto predčasne neušiel domov. Zrejme si už ľudia čo sú tam vybraný uvedomujú že majú šancu sa naučiť niečo čo sa nikde inde nenaučia. Aj keď to tak na prvý pohľad nevyzerá na ten druhý /doma/ príde na to každý a je rád že tam bol.
Zaujal ma tam jeden pár mladých ľudí s ich 4 mesačnou jack russelkou. Jej veľkosť bola ako väčší rožok ale temperament za troch veľkých psov. No a toto zosynchronizovať nie je až taká sranda:). Keď cvičili vedľa mňa nemohla som sa nesmiať lebo snaha dať malú sadnúť vyzeralo ako skladanie rubikovej kocky... predok OK, zadok lietal v rámci možností.. zadok skľudnený, predok už hryzkal ruky:)... ale za tých pár dní sa drobec naučil aj sadnúť, aj ľahnúť a v tej polohe aj nejakú tú sekundičku vydržať:). Myslím že boli radi obaja:).
Neopísateľnú a úžasnú úkažku aký rešpekt majú psy pred p. V.Dostálom sme mali v jedno popoludnie keď sme si všetci len tak sedeli na lúke a psíci mali pohodičku. Traja veľký psíci sa asi nudili a dosť nepríjemne si začali vybavovať veci medzi sebou. Majitelia sa do toho veľmi nehrnuli keďže to neboli psíci váhovej kategórie 5kg:). Ten rešpekt v ich očiach keď zbadali že sa k nim blíži p.V. Dostál sa nedá opísať.. to treba vidieť. Prišiel k nim a za pár minút vďaka psej komunikácii a vyžarujúcemu rešpektu bol kľud. Nám čo sme to videli padla sánka a pripadali sme si ako vo filme zaklínač koní len toto boli psy no "zaklínač" tam bol.. ozaj úžasné:).
Počasie nám tento rok prialo a bolo fantastické si vychutnávať prvé teplé dni a večeri v spoločnosti našich psov a rovnako zmýšľajúcich ľudí. Takže moje rozhodnutie je jasné... príde máj a som tam:)