www.psiadusa.sk

 

 

 

TOPlist

TOPlist

 

A A A

Archív šteniatok

 • Galéria Brabkiných šteniatok

  Dňa 30.12.2008 sa nám narodili tri šteniatka grifonikov. Mamina je hnedá brabantíčka, otecko /hrdý až tak nie je, lebo je mu to aj tak fuk koľko sa mu detí narodilo/ je belgický grifonik. Čo nám z detí vyrastie ukáže čas. Zatiaľ sú tam dvaja hnedí chlapci a jedna čierna dievčinka
 • Galéria Avrilinho šteniatka

  30.12.2008 sme mali celkom "úrodný" deň. Okrem Brabkiných troch šteniatok sa nám narodil aj jeden cavalierí chlapec. Jedináčik si vychutnáva pozornosť svojej matky a rastie nám do krásy.... posúďte....
 • A všetci máme 6 týždňov

  ... a narástli sme do krásy. Ožili nám všetky "mušky" ktoré sa doteraz v nás skrývali. Odfotiť nás tak aby na fotke neostal len chvostík bol priam nadľudský výkon - niečo ako chytať vietor....
 • a máme 9 týždňov

  V pohode a radosti sme sa dohopkali až k deviatim týždňom nášho života. Už je s nami ozajstná sranda. Skúšame si zúbky na všetkom čo sa dá /ruky, šnúrky, konáriky, chvostíky spolubývajúcich prípadne uši:))))/. A sme straaaaašne rýchle.... hlavne keď nás fotia:))). Sme na jednej z prvých prechádzok a niečo biele a studené nás tak zaujalo že až "dač neskutočnô":))))). Po 15 minútach sme si vychutnali teplúčko domova lebo to biele je pekné ale studené:)))
 • huráááá jar!!!!!

  teraz je to super von. Všelijaké "dobroty" sa dajú na trávičke nájsť:)))). Aj čítať sa pokuse učíme....
 • učíme sa.....

  už máme 3 mesiace a zatiaľ sme si nenašli nový domov - na rozdiel od našej sestričky:), tak sa učíme v našom rodnom dome chodiť na vodítku a iné srandičky:))))
 • ...len také fotečky zo života...

  súrodenci si už našli nové domovy a ja si takto vegetím s mamou a tetou...
 • Arnikine mopsíčatká

  narodili sme sa traja súrodenci, dve dievčatká a jeden chlapček. Vychutnávame si teplúčko.
 • Arnikine mopsíčatká a kamarátka grifonka

  zase prešiel nejaký ten dník a my sa tu hrajkáme ako o dušu. Naša kamarátka grifonka je o dva týždne staršia tak sa tu dokazuje aká je ona frajerka a my máme čo robiť aby sme sa jej ubránili. No ale "čo sa v mladosti naučíš"....
 • Arnikina Maličká

  Tak nám už pri mamke ostala len jedna dievčinka Maličká - "pracovné meno":)). Vegetí si na slniečku a ako správne šteniatko objavuje svet a niekedy to dosť pichá - to keď skúša či aj nohy naboso sa dajú ožužlať:))).
 • Malý grifonik

  Peginke sa narodil jeden krásny hnedý chlapček... čo to bude zatiaľ nikto nevie ale dozvieme sa...
 • Malý grifonik 2

  už mám 2 týždne... sa mi žije keď som jedináčik a mám všetko len a len pre seba.... ale vyľuľkaný som nenormálne... ľudská mama sa snaží aby som bol psík ako sa patrí.... už reagujem aj na jej hlas a ňuf:))))
 • Malý grifonik 3

  ... a už mám skoro mesiac.... neskutočne som ožil.... je ma všade plno... na fotkách som s mamou a tetou na dvore... super tam bolo:)) ...dostal som meno Eliot a som bruselský grifonik... ocka mám belgického grifonika, mamu brabantíčku a ja som bruseláčik.... gény sú nevyspytateľné:)))
 • malý grifonik 4

  ... a rastiem a rastiem... a ožívajú mi mušky každým novým dňom... a som veľmi šikovný lebo na to že nemám ešte ani 5 týždňov sa už snažím cikať na papier... sem tam sa mi to nevydarí ale nikomu to nevadí:)))... a spávam už ako mama v skrinke:))
 • malé kavalieriky 1

  ...tak nám do našej psej rodiny pribudli ďalší dvaja členovia - jeden psík a jedna fenočka... ... a sme z toho všetci happy:))))
 • malé kavalieriky 2

  ...tak už máme dva týždne... otvorili sa nám očká a keď nespíme tak si aj svet obzeráme, ale ešte väčšinu svojho života prespíme... budeme krásnučký s guľatučkou hlavičkou:))
 • malé kavalieriky 3

  a už máme celý mesiac... začíname objavovať okolitý svet.. každý po svojom... dievčinka je odvážnejšia a snaží sa už čo to aj oštekať ale jej braček je celý ocko - radšej v bezpečí všetko okukať, okňučkať a potom ak sa svet nezrúti tak aj ovoňať:)))
 • malé kavalieriky 4

  ... zase sme trošku podrástli... už sme také rozbehané drobce...sme síce súrodenci ale povahy máme úplne rozdielne... dievčinka je malý objavovateľ sveta a chlapček je taký kľuďas ktorý si počká čo sestra vyskúma:))))... ale najspokojnejšie sú keď sú nacapení na človeku a môžu hryzkať...
 • grifoniky

  Do psej rodiny nám pribudli tri grifoniky. Jedno dievčatko a dvaja chlapci - čo z nich bude ukáže čas.
 • grifoniky 2

  ..no a tak sme sa doplazili a docickali až k dvom týždňom... zatiaľ máme starosť len o to aby bola mama s mliečkom pri nás a je nám super na svete...my dvaja chlapci sme chlapi ako sa patrí a sestrička je taká jemnučká drobotina...
 • grifoniky 3

  ... a už máme celučký mesiac...sme na jednej z prvých prechádzok a veľmi sa nám páčilo - v rámci nášho prekvapenia čo to zelené okolo nás je:))). Dievčinka je malá bruseláčka, jedno chlápätko bude belgičák a druhý brabantík... ... jesenné prechádzky sa drobcom celkom páčia ale najradšej majú kontakt so mnou takže sa mi do 10 minút naukladajú kdekoľvek na telo /ak sa neskotúľajú:))/ a spokojne driemkajú:)))... a to sa samoodfotiť nedá:)))
 • grifoniky 4

  drobce sa došialili k 6 týždňom a nejakým tým dníkom k tomu.... sú "neskutočné".... charakteristická črta povahy malých grifónikov je nasledovná: pobehujú, v sekunde si sadnú a zamyslia sa /ja vtedy rýchle zameriam foťák v nádeji že odfotím niečo iné ako chvostík/ a do pol sekundy vyštartujú niekde kde si akurát rozmysleli že by to stálo za to /a ja cvaknem a nič:))).. na grifončátá nemám:)))/ a toto sa opakuje v nepravidelných intervaloch - keby boli pravidelné tak by som sa na ne pripravila a bolo by aj super fotečiek viac... no a dnes mi zdochli baterky vo foťáku tak ich je málo a aj to nie je bohviečo:))))
 • grifoniky 5

  .. dnes sme to mali o hryzkaní... ešteže máme zúbky ktoré topánky nechajú použiteľné aj do ďalších dní... ale čo už keď tie šnúrky sú také neodolateľné:))
 • grifoniky 6

  súrodenci si už našli nové super domovy a ja si tu hopkám ako jedináčik pri mame... dnes som bol na prvej veľkej prechádzke na lúke a v hore... skoro som sa stratil, ale to som si len myslel - prekvapil ma ten priestor na behanie:)... stretli sme aj kamaráta bradáča ale na fotke to nie je lebo som sa tak vytešoval že na fotke som vyzeral len ako machuľa:)).. a bola trošku - dosť zima a tak ma ľudská mama domov niesla zakrúteného vo svetri proti čomu som neprotestoval ... ani to nie je odfotené lebo v takomto objatí nás nemal kto odfotiť, moja skutočná mama sa to ešte nenaučila:)))) ale ak si to chcete vyskúšať tak si pre mňa prídite :)
 • francúzske buldočky

  ku grifonikom nám pribudli malé buldočky.. no dosť sa nám ich narodilo:)).. všetko sú chlapci iba jedna dievčinka sa asi omylom narodila:))
 • francúzske buldočky 1

  a sme už čo to podrástli.. máme 6 týždňov a ožívajú nám mušky.. ale tak pohodlne ako pravé buldočky s grifonikmi sa to nedá porovnať:)))... sme boli trošku na vzduchu ale zima bola neskutočná tak sme to zabalili... odteraz už len vo vykúrenom salóniku ak sa samozrejme neoteplí...
 • francúzske buldočky 2 a grifonik

  ... také fotečky z dnešného upršaného večera... nám to nevadilo boli sme v teple a suchu a riadne sme sa rozbláznili - hlavne grifonik - ten je na iba na niektorých fotkách lebo lietal ako zmyslov zbavený a my sme nestíhali ani hlavy otáčať nie ho ešte aj nasledovať... ale zato sa nám páčilo lopatku zabíjať a čo sa dalo tak poobhryzkávať...
 • francúzske buldočky 3

  dnes bolo celkom fajn tak sme si pobehali po trávičke a hrali sme sa na kosačku...
 • Mopsíčatká 1

  sme sa narodili dve dievčinky.. na fotkách už máme 3 týždne a začíname pokukovať po svete.. ale len po takom mini okolo nás a z bezpečia svojho peliešku..
 • Mopsíčatká 2

  .. a takto sme sa učili papkať... vyzerá to po nás ako po prasiatkach ale mama príde tak poriadi... hlavne že chutilo :)
 • kavalierik 1

  ja som sa narodil pod stromček... som jedináčik tak si vychutnávam nikým a ničím nerušený pokoj pri svojej mame ktorá je na mňa patrične hrdá... a som taký pekný s troma bodkami za sebou:)).. mi mama povedala že takýto bodkovaný sa u nás ešte nenarodil... to preto som taký krásny lebo som vianočný:))
 • kavalierik 2

  ..už som troška podrástol aj bodkami:)... ešte nie je so mnou nejaká sranda lebo budem zrejme povahou po mame a tá tiež nič nerieši kým naozaj nemusí.. ja si tiež pospinkám, napapám, ostatné porieši mama:)
 • grifoniky 1

  ... na Silvestra sme sa rozhodli že prídeme na svet... sme dvaja bračekovia jeden hnedý a jeden čierny... čo z nás bude ukáže čas
 • Kavalierik a grifonik

  Tak nám už chlapci trošku podrástli. Kavalierik má 5 týždňov a grifonik 4. Rozdiel v povahách vidno už teraz. Grifonik akčný to chlapec už mesačný behá ako pominutý:) a kavalierik si poležká, sem tam pobehá a keď to nestojí za námahu tak v kľude sleduje svet očami. Vidno to aj na fotkách..
 • Kavalierik a grifonik 2

  no tak nám chlapci troška podrástli - zase:). Kavalierik /pracovné meno Alex/ je také sranda štenko. Taký opatrný, rozumný. Nerobí žiadne deštrukčné šteňacie činnosti. Buď spí, hrá sa s Eliotom alebo "zabíja" plyšového macka. Grifonik /pracovné meno Eliot/ to je zase grifon ako vyšitý. Bude malinkatý, myslím ako čivava. Mama malá, otec malý a on je fakt malý:). V piatich týždňoch má 450 gramov.. keď tu behá tak to len také hnedé nič prefrčí:)). Na fotkách vidno ten veľkostný rozdiel. Alex má o týždeň viac ako Eliot.
 • Grifoniky, kavalieriky, mopsíky

  V krátkom čase za sebou sa nám narodili tri kavalieriky /dvaja psíci a jedna fenočka/, tri mopsíky /tiež dvaja psíci a jedna fenočka/ a traja grifonikovia /jeden psík a dve fenočky/. Zatiaľ je ich najväčšia práca nájsť mamin cicík a dať si životodarné mliečko. Ale o pár týždňov to tu budeme mať veselé:)). Dúfam že už bude jar a oni si budú môcť pobehať po trávičke.
 • Grifoniky, kavalieriky, mopsíky 2

  Všetko nám to tu trošku podrástlo. Kavalieriky sú na svoj vek akčné, mopsíky klasicky pohodlné a kľudné a grifoniky sa ešte nejako neprejavili lebo len pred pár dňami otvorili oči.
 • Grifoniky, kavalieriky, mopsíky 3

  Prišla celkom fajn jar a drobce podrástli do veku keď si behanie po trávičke už užijú. Grifoniky ešte nie lebo sú ešte dosť malé ale kavalieriky a mopsíky už vedia oceniť skúmanie okolia:)). Už sa im aj povahy ako tak prejavujú. Mopsíky sú povahovo dosť podobné takí klasickí tučkovia čo sú spokojní so životom ale kavaliere tam je to trošku iné. Najväčší chlapec je strááášne akčný a nebojácny, dievčinka je taká istá len trošku jemnejšia - však je žena:)) a maličký brat ten je najradšej na rukách napchatý vo svetri a prespí skoro celú vychádzku.
 • Grifoniky, kavalieriky, mopsíky 4

  tu sa hromadne vytešujeme na karimatke a ohrýzame "pohodenú" bundu jedna radosť:)). Grifoniky už prejavujú svoju povahu a aj keď sú od kavalierikov a mopsíkov o dva týždne mladšie nemajú problém zapadnúť do miniatúrnej svorky:))
 • grifoniky, mopsíky 5

  Už sme celkom fajn podrástli a ožili. Ožili sme až neskutočne:))). Keď neprší tak sa vytešujeme na lúke a to je už zábava:))
 • Jedináčik grifonik

  ja som sa narodil ako jediné dieťa svojej mame. Vyrástol zo mňa bruseláčik aj keď mama je brabantíčka a ocko belgičák. No príroda je nevyspytateľná :)). Taký som ako guľka vypapaný lebo všetko je len pre mňa. Povahovo budem asi po mame. Taký kľuďas.
 • Chusselíky

  Tak sa nám narodili dlho očakávané šteniatka. Je to cielené spojenie otca čivavy a mamy brabantskej grifonky. Uvidíme čo z nich vyrastie ale pekné sú už teraz a každé z nich bude neopakovateľný originál:)). Ak chcete vidieť ako to vyzerá tak si dajte do googla chussel a tam máte kombinácií na výber:). My máme dve dievčatká a jedného chlapca. Hnedý sú všetci a ďalší vývoj necháme času. Sú neskutočne čiperné a malo by im to ostať celý život. Darmo nová krv celkom pekne zaručuje lepšie zdravie.
 • Chusselíky 2

  Tak sme sa poniektorí dožili dvoch týždňov. Dievčinky rastú ako z vody ale chlápätko to nezvládlo. Nechcelo mu telíčko rásť tak je už v psom nebi :(((. Jedna z dievčiniek je taká pohodlná a preto je aj trochu väčšia a tá druhá je dosť zvedavá v rámci svojho veku:)). Už na nich vidno že budú mať trošku dlhšie nošteky ako originál grifoniky ale aspoň nebudú tak chrápať - možno:)). Dnes mali prvú skúsenosť s trávou a boli z toho dosť prekvapené:).
 • Chusselíky 4

  tak sa nám dievčinky prejavili aké budú... čivka bude a je taká rozvážna a v podstate kľudná na rozdiel od grifonky ktorá je na nerozoznanie od originálu a to nielen výzorom ale aj temperament a grifonikovské "ťahy" zdelila 100%. Príklad: idem okolo koberca kde majú bývaníčko a odrazu spod fotelky výpad na nohy a špicaté zúbky "lovia" - bez výnimky z 10 prípadov v 10 to bola grifonka:)). Čivka spokojne drieme alebo sleduje okolie - podotýkam v kľude:))
 • Chusselka Amálka

  Tak si jedna dievčinka už domov našla a z Amálky sa vytešujeme my. Mušky jej už ožili a tak nám akupunktúru robí celej rodine s veľkou radosťou a odovzdanosťou:). Keď si ju zoberiem na ruky tak sa vyštverá na plece a tam je spokojná a ani sa nehne. Ako keby mala v sebe aj mačku, ale nemá:)). Dnes som ju prvýkrát počula brechať ke´d som jej doniesla na zoznamovačku maličkú kavalierku. Takže aj brechať vie:)). Aj noviny zabíjať jej ide celkom dobre. Živá skartovačka:)).
 • Chusselíky 3

  Dievčinky nám rastú ako z vody a už sa začína u nich prejavovať temperament. Chvostíky dosahujú kmitočet svetelných vĺn za sekundu a to je len začiatok:). Tými bezzubými papuľkami sa snažia rozžužľať ruku rovno v strede... prst je málo:)). Jedna dievčinka bude skôr čivkovský týpek - je hladká a aj ksichtík sa mi tak javí a druhá sa podobá viac na grifonika. Bude bruseláčka - fúzatá, chlpatá. Len farbu majú svetlejšiu ako grifoniky mávajú. No uvidíme do budúcna,... sa mi to páči sledovať ako sa menia :))))))
 • Kavalierka

  Maličká jedináčka našej Arien. Mame v brušku absolvovala aj sústredenie psej školy v Liberci takže výchovu má v krvi:)). Arien klasicky máva jedno dieťatko, sú to šľachtické deťúrence:)). Bude krásna s krátkym noštekom a guľatou hlavičkou. Zatiaľ len skúma svet takže na nejaké akčné činy si ešte trošku počkám.
 • Kavalierka 2

  Dievčinka nám rastie do krásy. Už si trošku užíva aj leto ale je to po chusselíkoch tiché šteniatko :). Ale z prechádzajúcich skúseností viem že sa to za pár dní zmení.
 • Kavalierka 3

  Babetka /pracovné meno/ nám rastie do krásy a veselosti. Na fotkách nevidno ten kmitočet chvostíka ale je to pôvabné:)). Už skúma čo je na jedenie a čo nie vrátane nohavíc, topánok a podobných chutných vecí. Keď je rozjašená a zoberiem ju na ruky skľudnie ako mávnutím čarovného prútika a vychutnáva si ľuľkanie.
 • Kavalierka Babetka

  Hviezda naša radostná nám už podrástla a primerane k tomu jej ožili aj jej temperamentné mušky. Na fotkách vidieť že stíha ochutnať všetko ale som prekvapená že nehryzie ruky - iba sem tak keď už nič iné nie je v dosahu alebo jej proste príde chuť na niečo ľudské:). Keď na ňu zavolám Babetka tak trieli že jej uši plantajú ako Falcovi z nekonečného príbehu.
 • Kavalieriky

  Mama kavalierka prekonala vlastný rekord a narodila si štyri šteniatka. To sa jej ešte nestalo :)). Má v tej kôpke troch chlapcov a jednu dievčinku. Každý má inú bodku prípadne dve na hlavičke tak sú rozoznateľný na prvý pohľad.
 • Jedináčka grifonka

  ďalší jedináčik v našej rodine - skoro klasika :). Mame bruseláčke a ockovi belgičákovi sa narodila brabantíčka. Tieto kombinácie pri tomto plemene sa mi veľmi páčia lebo pár týždňov mám čas hádať čo to bude a či som sa trafila. Je neskutočná. Už jej ožili mušky a začína vystrájať ako klasické grifonovské štenko. Bicyklovanie nožičkami keď ju držíte na rukách je typické len pre grifoniky. A ona teda ten grifonik je ukážkový:)). Neustále v pohybe a vyžívanie sa v olize ksichtovnom nikoho nenechá chladného :)).
 • Grifonka Šarlotka

  dnes svietilo slniečko tak sme si vychutnávali pekné poobedie. Šarlotka je ako vietor a nemyslím tým jarný vánok:). Vybláznila sa neskutočne a potom v peliešku spala ako po zdolaní minimálne Nízkych Tatier. Škoda že nevidieť na fotkách to bicyklovanie prednými nožičkami keď ju držím, je to strašne milé:).
 • Kavalieriky a grifonka 2

  Drobce už podrástli, ožili, rozpapkali sa a rozšialili :). Grifonka učí o dva týždne mladšie kavalieriky ako sa blázni a oni nie že by mali problém sa pridať oni majú ešte problém ju vôbec sledovať:). Ale pomaličky sa chytajú.
 • Kavalieriky a grifonka 3

  ešte je aký taký čas vhodný na behanie po von tak si to drobce ešte užívajú. Kavalieriky si už nedajú obžierať uši od grifonky a ona vie že keď to skúsi tak musí veľmi rýchle utekať :))). Aj uteká čo pri jej temperamentne nie je problém:) Ale inak sa majú radi:)
 • Maličkí francúzi

  Tak sa nám po roku narodili maličké fufňance v krásnom počte. Sú tam traja chlapci a tri dievčatká. Papať im chutí až ich mamu ľutujem... furt má nejaké prisaté...len hodí na mňa očká s výrazom "teraz nemôžem ísť cikať mám prísavku :). Ale je to mamička na pohľadanie.. sama si narodí, poriadi a odchová... ja len obdivujem, riadim a ľuľkááááám:).
 • Maličkí francúzi 2

  Drobítka nám už pekne podrástli. Očká sa im otvorili a majú ich ešte nevinné modručké... ono sa to zmení :))). Začínajú sa už tmoliť po svojom svete ale nohy im tie napapkané brušká ešte nechcú celkom dobre držať... ale aj to sa zmení:). Mama sa stará dobre ako sa starala a ja ľuľkám ako som ľuľkala... a pekne synchronizovane nám to ide :).
 • Maličkí francúzi 3

  Drobce dorástli do veku keď už okrem mliečka treba vyskúšať aj granulky ktoré ich budú sprevádzať celý život. Toto je zdokumentované prvé pokusné papanie namočených royaliek. Evidentne chutilo :))). Síce keď prišla mama tak kým to poriadila tak mala aj olovrant ale ako starostlivá mamička neprotestovala :). Takýto výkon ich neskutočne unavil a pospali akokeby som im tam nejaký ukľudňovák zamiešala :).
 • Maličkí francúzi 4

  Drobcom už ožili mušky a priam dychtivo skúmajú svet okolo seba. Bolestivo skúmajú napr. ruky :). Ale je im odpustené lebo to patrí k ich veku a tie zlaté ksichtíky sú neodolateľné.
 • Chusselíky

 • Chusellíky 2

 • Chusellíky 3

 • Chusellíky 4